Poznaj mnie

kierunek

Tutaj znajdziesz kilka słów o mnie oraz referencje.
Dowiesz się co robię i dlaczego.
Miłego czytania.

o mnie

Audaces fortuna iuvat

„Śmiałym szczęście sprzyja” – powiedział kiedyś pewien mądry człowiek.
Był nim poeta Wergiliusz. A ja nazywam się Jakub Iciaszek.
Jestem niezależnym konsultantem, także autorem bloga na tej stronie oraz wszystkiego, co się na niej znajduje.

Specjalizuję się w obszarach związanych z marketingiem, Employer Brandingiem i HR. Moja praca w zależności od zadania raz przypomina pracę marketera, raz konsultanta, a innym razem dziennikarza. Bardzo bliski jest mi świat social mediów. Jestem praktykiem portalu biznesowego Linkedin, na którym w 2018 roku zająłem 7 miejsce w rankingu SeeWidely na najbardziej wpływowy profil. Stało się tak dzięki mojej aktywności na tym portalu i treściom, które tam publikuję. Odkryłem, że copywriting to jest coś, co mnie autentycznie kręci. Wykreowałem aktywność i markę, a to co robię podzieliłem na obszar komercyjny i misyjny. Szczegóły znajdziesz w zakładce oferta i misja.

Postawiłem na intensywny social networking wchodząc w niezliczone interakcje z wieloma osobami. Dzięki temu poznałem bardzo ciekawych ludzi, niektórzy z nich zostali moimi przyjaciółmi. Networking to też wymiana specjalistycznej wiedzy, dlatego do niego serdecznie zachęcam.
Zapraszam do zapoznania się z treściami na stronie.

kierunek

Referencje

„Współpracowałem z Jakubem na kilku płaszczyznach. Jego zakres kompetencji łączy świat HR i marketingu, dzięki czemu doskonale sprawdza się jako ekspert od marketingu rekrutacyjnego. Był dużym wsparciem przy planowaniu szybkich doraźnych strategii marketingowych na Linkedin. Służył także swoją wiedzą jako HR konsultant. Uzupełniał i koordynował działania content marketingiem jako ghostwriter. Jakub jest także twórcą swojego projektu. Jest to niezależny projekt EB nastawiony prokandydacko, który cieszy się dużą popularnością. Z czystym sumieniem rekomenduję Jakuba jako osobę samodzielną, godną zaufania i sumienną, na której wiedzę i doświadczenie zawsze można liczyć.”
Piotr Blomkvist – COO & Marketing Manager.

„Jakub posiada wyjątkowy zbiór kompetencji, który daje mu szerokie spojrzenie na wiele zagadnień. Ma to unikatowe znaczenie przy tworzeniu nowych lub naprawianiu starych procesów. Logiczny styl myślenia połączony z kreatywnością czyni z niego idealnego menadżera lub koordynatora projektów. Jakub świetnie sprawdzi się także jako zewnętrzny konsultant. Obszary jego aktywności to marketing, networking, HR, EB, social media. Master level w oddziaływaniu poprzez content marketing. Polecam jako człowieka i specjalistę.”
Jan Czerniawski – Marketing Manager.

„Jakub to człowiek oddany idei dobrego HR. Bywa surowy w swych opiniach, ale przez to jest szczery i autentyczny. Ceni wysoką jakość rekrutacji, bo wie, że od tego zależy dobro trzech stron, czyli rekrutera, biznesu i kandydata. A to wszystko przekłada się na Employer Branding pracodawcy. Jego żywiołem są także social media i marketing internetowy, w tym czuje się jak ryba w wodzie. Poza tym to nietuzinkowa postać publikująca na polskim Linkedin.”
Piotr Kolmas – CEO & Zarządzanie Strategiczne.

„Dzięki współpracy z Jakubem zyskałem szerszą perspektywę na proces rekrutacyjny do biznesu IT. Jakub świadczył usługi konsultingu przy opracowywaniu skutecznej strategii przekazu w social mediach. Wspólnie mierzyliśmy się z wyzwaniami stojącymi przed pracodawcą: dynamicznie zmieniające się trendy w docelowej grupie zawodowej (młodzi i ambitni kandydaci z kompetencjami, ale i ogromnymi oczekiwaniami finansowymi). Jak do tych właściwych dotrzeć, jak rozmawiać, oraz jak wyróżnić się na tle innych firm, mając świadomość własnych ograniczeń budżetowych (startup). W tym wszystkim pomoc Jakuba uznaję za nieocenioną.”
Michał Kowalik – BDM & Doradca Zarządu.

„Serdecznie polecam Jakuba do wszelkich projektów związanych z HR lub marketingiem, w szczególności związanym z LinkedIn. Jakub jest kompetentną i zawsze mocno zaangażowaną osobą z pasją do wykonywanego zawodu. Zarządzanie zasobami ludzkimi, rynek pracy, socjotechnika to obszary w których Jakub czuje się jak ryba w wodzie. Przez ostatnie miesiące naszej współpracy wykonał poprzez agencję PyAAr kilka ciekawych i niełatwych projektów doradczych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Zapraszam do zapoznania się z jego profilem i rekomenduję współpracę z nim w każdym zakresie jego kompetencji.”
Witold Rosiak – Marketing Manager & Artist.

„Dziękuję Panu Jakubowi za konsulting z zakresu funkcjonowania rynku pracy i obecnych trendów w HR. Pan Jakub dysponuje dużą wiedzą, którą wykorzystuje w niekonwencjonalny i kreatywny sposób. Pokazuje perspektywę omawianego zagadnienia na różnych płaszczyznach, przez co jego poradnictwo jest wielowymiarowe. Jeden z najbardziej kreatywnych HR-owców z jakim miałem przyjemność rozmawiać. Serdecznie polecam współpracę.”
Piotr Synowski – Sales & Project Manager.

Moje wartości

Autentyczność

Prawda zawsze się obroni.
Choć niełatwo jest być prawdziwym.

Myślenie Lateralne

Bo ziemia nie jest płaska.
Poza tym są też morza i oceany.

Determinacja

Wszystko co dobre wymaga wysiłku.
Zresztą to, co niedobre również.

Copyright © 2022 DOBRYHR