MISJA

Zapoznaj się z misją DOBRY HR.
Rynek pracy to dobro wspólne, o które należy dbać.

4 FILARY MISJI DOBRY HR

1

1. Promocja dobrych praktyk rekrutacyjnych.
W tej kwestii jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia. Jakość rekrutacji jest niezwykle istotna.
Chociażby ze względu na zjawisko ghostingu wśród kandydatów, motywacji i podejmowanych wyborów, spływu dobrych CV w trakcie rekrutacji, różnych kwestii marketingowych i opiniotwórczych. Candidate Experience, to kapitał, lub antykapitał na rynku pracy.

2

2. Krytyka negatywnych praktyk HR.
Konstruktywna krytyka jest trudna, lecz jest potrzebna, by usprawniać procesy i aby nie zapętlać się ciągle w bańce tych samych błędów i często wadliwych przekonań.

3

3. Kreowanie wiarygodnej marki pracodawcy poprzez dobry jakościowo marketing.
Brak dobrego jakościowo Employer Brandingu przynosi negatywne skutki i obniża wiarygodność komunikacyjną. Co jest szczególnie niebezpieczne w przestrzeni związanej z social mediami. Lepszy EB żaden, niż zły.

4

4. Przeciwstawianie się patologicznym zjawiskom dyskryminacyjnym.
Różnego typu dyskryminacje są na rynku pracy plagą i silnie psują jakość tego rynku. Nie jest możliwe ich całkowite wyeliminowanie. Dlatego tym bardziej potrzebna jest permanentna edukacja społeczno-biznesowa w tym zakresie.

Co, JAK I DLACZEGO?

MISJA DOBRY HR jest prosta i logiczna w zamyśle, innowacyjna w swej idei oraz pożyteczna dla ludzi i biznesu. Popularyzuję racjonalne spojrzenie na HR oraz dobre praktyki rekrutacyjne. Przybliżam tematykę związaną z rynkiem pracy w Polsce, nie pomijając kwestii trudnych społecznie. Propaguję komplementarne spojrzenie na rynek pracy jak na żywy organizm, który podlega oddziaływaniu olbrzymiej ilości czynników. Bliski jest mi tak zwany zielony styl zarządzania wywodzący się z organizacji pochodzących z krajów skandynawskich.

Aktywność DOBRY HR polega na silnym networkingu, pisaniu artykułów, postów, zarządzaniu treścią, kreowaniu i obsłudze projektu, content marketingu, social media marketingu z naciskiem na Linkedin, konsultacjach, propagowaniu nowoczesnych wartości rekrutacyjnych i szacunku do kandydatów. Profesjonalny marketing rekrutacyjny jest nieodzownym elementem skutecznego i wiarygodnego Employer Brandingu. Social media odgrywają tu bardzo istotną rolę, a z czasem ich znaczenie będzie coraz większe.

Odpowiedź społeczna jest intensywna. Początki były trudne, ponieważ budziłem kontrowersje. Konserwatywne środowisko HR próbowało dyskredytować treści, które publikuję. Z czasem jednak zyskałem licznych sojuszników. Są to przedstawiciele wielu zawodów i branż, osoby o otwartym umyśle i szerokiej percepcji. Różnej maści specjaliści, managerowie, przedsiębiorcy, a także nowocześni HR-owcy sympatyzują z aktywnością DOBRY HR. Pokazuje to, jak bardzo ważna jest tematyka rynku pracy dla wielu z nas i jak wiele jest w Polsce do naprawienia w tym zakresie. Ja pozwoliłem sobie „ubrać” to w marketing i social media activity. To co piszę i co robię jest odpowiedzią na potrzebę zmian na rynku pracy, której oczekuje bardzo wielu ludzi.

KONTAKT

Copyright © 2024 DOBRYHR.EU