Dobry HR Story

kierunek

Wszystkiego nie sposób opisać.
Ale to co się da i to co mogę możecie przeczytać tutaj.

storytelling dobryhr

W 2018 roku 18 czerwca opublikowałem swój pierwszy artykuł na Linkedin. Zrobił on furrorę, jak na tamten czas miał bardzo dużą oglądalność. Z kolei mój drugi artykuł jaki opublikowałem spowodował, że zająłem 7 miejsce na najbardziej wpływowy profil w polskiej bańce Linkedin w 2018 roku w jakimś tam nieformalnym rankingu, zdarza się.
Wspomnę, że jako jedyny z tego grona szedłem tematycznie pod prąd.
Pierwsze 3 artykuły dotyczyły rynku pracy w Polsce.
Mitów i dyskryminacji, tabu zarobkowego, oraz segregacji pokoleniowej na rynku pracy.
Cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ wtedy byłem jedną z pierwszych osób, które poruszały na Linkedin trudne społecznie tematy powiązane z rynkiem pracy.
Inni bali się, albo sypali sam cukier do kompotu.
Postanowiłem kontynuować pisanie.

Rok później urodził mi się w głowie pomysł na stworzenie bloga i projektu, który nazwałem Dobry HR. Wtedy też pod wpływem chwili wymyśliłem charakterystyczny logotyp na czerwonym tle, którego używam niezmiennie cały czas robiąc z nim różne wariacje graficzne. Pierwszy blog był średnio ładny, potem powstał lepszy, potem była zmiana domeny… wiadomo, człek się uczy. A i dalej jest co poprawiać… tak wiem to.
Wszystko dookoła szybko się zmienia, lecz Dobry HR powinien być niezmiennie dobry.
Dobry HR polega na silnym networkingu, pisaniu artykułów, postów, zarządzaniu treścią, konsultacjach, obsłudze projektu, content marketingu, social media marketingu, propagowaniu nowoczesnych dobrych wartości rekrutacyjnych i szacunku do kandydatów. Głównym nośnikiem treści dla Dobry HR stał się portal Linkedin oraz blog. W dużo mniejszym stopniu Facebook, czy Instagram. Co poradzić, Linkedin po prostu najbardziej przypadł mi do gustu.

dobry hr copywriting
dobry hr strategia

W tym samym okresie, ale trochę później jakoś pod koniec 2019 roku założyłem konto na portalu crowdfunding-owym, który zwie się Patronite.pl. Nie liczyłem za bardzo na nic. Miłym zaskoczeniem było to, że pojawili się Patroni, którzy wsparli moją aktywność publicystyczną na przestrzeni czasu na kwotę 7 021 zł. Niektórzy Patroni zrobili to kilkukrotnie. Nie wiem czy to dużo, czy to mało. Nie spodziewałem się tego w każdym bądź razie. Korzystając z okazji chciałbym wszystkim Patronom bardzo serdecznie podziękować. To bardzo motywujące uczucie gdy ktoś dobrowolnie, często anonimowo postanawia wspierać nasze działania. Na samym końcu powstał profil firmowy na Linkedin, bo dopiero w marcu 2022 roku, publikuję tam treści związane z promocją dobrych praktyk HR, w tym tych związanych z tematyką rekrutacyjną i marką pracodawcy. Traktuję go jako dodatek do promocji krótkich treści hasłowych, jak i oczywiście samej marki Dobry HR.

Na Linkedin opublikowałem łącznie 50 artykułów, z czego 1 usunąłem, ponieważ zostałem zalany hejtem babilońskim jakich mało. To smutny standard w social mediach. Ale jest to w zasadzie nieuniknione i trzeba umieć sobie z tym radzić, gdy operuje się na dużej ekspresji treści i tematach silnie polaryzujących odbiorców. Blog na chwilę obecną posiada 54 artykuły, z czego jeden artykuł jest sam w sobie mini blogiem hasłowym i ciągle rozrasta się. Na blogu goszczę też w jednym wpisie 2 artykuły innego autora, są to bardzo wartościowe treści. Przez te lata pisałem posty i artykuły. Tworzyłem także memy, bo zauważyłem, że odbiorcy lubią od czasu do czasu podejść do tematów trudnych na wesoło. Postów opublikowałem ponad 1200, memów ponad 70.
Dlaczego zapytacie, po co to wszystko..?
Bo mam misję, ale to także element marketingu, przeczytać o niej możecie w zakładce misja. Świadczę oczywiście też usługi komercyjne, szczegóły znajdziecie w zakładce oferta. I to w wielkim skrócie story o Dobry HR. Wszystkiego dobrego.

dobryhr marketing
kierunek

Wciąż przybywa materiałów na stronie firmowej Linkedin.
Zacznij ją obserwować.

Link:  
DobryHR

Posty z profilu firmowego Linkedin są również dostępne na blogu w ciągle rozrastającym się artykule, który stał się mini blogiem tematycznym. 
Link:
Treści firmowe z Linkedin

Memy i grafiki dostępne są w formie postów na portalu Linkedin oraz na Instagramie.
Link:
insta.jakub

A to z kolei mój profil na Patronite. Możecie wspierać mnie jako autora.
Link:
https://patronite.pl/dobryHR

Bywam też na Facebook-u.
Tutaj znajdziesz mój fanpage.
Link:
https://www.facebook.com/dobryHR

Wasze ulubione HR-owe MEMY ...

rynek pracownika
cv curriculum vitae
test gallupa
human resources
kultura organizacyjna
marka osobista
widełki zarobkowe
hr business partner
iciaszek

STORYTELLING

Relaksuje

Przez co siłą rzeczy niweluje stres.
Człowiek zrelaksowany, to człowiek bardziej zdystansowany.

Zbliża ludzi

Historie zbliżają nas do siebie i w ten sposób
budują relacje.

Inspiruje

Może tak się zdarzyć, że jakaś historia nas
zainspiruje i pobudzi to naszą wyobraźnię.

Copyright © 2023 DOBRYHR.EU