Dobry HR Story

Często jestem pytany o to, jak to się zaczęło.
A więc zaczęło się to mniej więcej tak…

TA HISTORIA ZACZĘŁA SIĘ Z POTRZEBY SERCA

dobry–hr–story

W 2018 roku 18 czerwca opublikowałem swój pierwszy artykuł na Linkedin. Zrobił on furrorę, jak na tamten czas miał bardzo dużą oglądalność. Z kolei mój drugi artykuł jaki opublikowałem spowodował, że zająłem 7 miejsce na najbardziej wpływowy profil w polskiej bańce Linkedin w 2018 roku w jakimś tam nieformalnym rankingu, zdarza się.
Wspomnę, że jako jedyny z tego grona szedłem tematycznie pod prąd.
Pierwsze 3 artykuły dotyczyły rynku pracy w Polsce.
Mitów i dyskryminacji, tabu zarobkowego, oraz segregacji pokoleniowej na rynku pracy.
Cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ wtedy byłem jedną z pierwszych osób, które poruszały na Linkedin trudne społecznie tematy powiązane z rynkiem pracy.
Inni bali się, albo sypali sam cukier do kompotu.
Postanowiłem kontynuować pisanie.
To było dla mnie coś nowego. Czułem, że warto.

Rok później urodził mi się w głowie pomysł na stworzenie bloga i projektu, który nazwałem Dobry HR. Wtedy też pod wpływem chwili wymyśliłem charakterystyczny logotyp na czerwonym tle, którego używam niezmiennie cały czas robiąc z nim różne wariacje graficzne. Pierwszy blog był średnio ładny, potem powstał lepszy, potem była zmiana domeny… wiadomo, człek się uczy. A i dalej jest co poprawiać… tak wiem to.
Wszystko dookoła szybko się zmienia, lecz Dobry HR powinien być niezmiennie dobry.
Dobry HR polega na silnym networkingu, pisaniu artykułów, postów, zarządzaniu treścią, konsultacjach, obsłudze projektu, content marketingu, social media marketingu, propagowaniu nowoczesnych dobrych wartości rekrutacyjnych i szacunku do kandydatów. Głównym nośnikiem treści dla Dobry HR stał się portal Linkedin oraz blog. W dużo mniejszym stopniu Facebook, czy Instagram. Co poradzić, Linkedin po prostu najbardziej przypadł mi do gustu.

copywriting–dobry–hr
dobry–hr–marketing

W tym samym okresie, ale trochę później jakoś pod koniec 2019 roku założyłem konto na portalu crowdfunding-owym, który zwie się Patronite.pl. Nie liczyłem za bardzo na nic. Miłym zaskoczeniem było to, że pojawili się Patroni, którzy wsparli moją aktywność publicystyczną na przestrzeni czasu na kwotę 7 881 zł. Niektórzy Patroni zrobili to kilkukrotnie. Nie wiem czy to dużo, czy to mało. Nie spodziewałem się tego w każdym bądź razie. Korzystając z okazji chciałbym wszystkim Patronom bardzo serdecznie podziękować. To bardzo motywujące uczucie gdy ktoś dobrowolnie, często anonimowo postanawia wspierać nasze działania. Na samym końcu powstał profil firmowy na Linkedin, bo dopiero w marcu 2022 roku, publikuję tam treści związane z promocją dobrych praktyk HR, w tym tych związanych z tematyką rekrutacyjną i marką pracodawcy. Traktuję go jako dodatek do promocji krótkich treści hasłowych, jak i oczywiście samej marki Dobry HR.

Na Linkedin opublikowałem łącznie 63 artykuły. Blog na chwilę obecną posiada 74 artykuły, z czego dwa wpisy są same w sobie mini blogiem hasłowym, które rozrastają się. Na blogu goszczę również wpis z 2 artykułami innego autora, są to bardzo ciekawe treści od pewnego mądrego Jana.
Przez te lata pisałem posty i artykuły. Tworzyłem także memy. Zauważyłem, że odbiorcy lubią od czasu do czasu podejść do tematów trudnych na wesoło, a forma inteligentnego humoru dobrze się sprawdza. 
Postów opublikowałem ponad 1700, memów ponad 90.
Dlaczego zapytacie, po co to wszystko..?
Bo mam misję, przeczytać o niej możecie w… zakładce misja. Wszystko to jest składową wielopoziomowego marketingu, a marketing lubi być blisko ludzi. Świadczę również usługi komercyjne, szczegóły znajdziecie w zakładce oferta. W wielkim skrócie było to story o Dobry HR. Miło mi, że tu dotarłeś. Wszystkiego dobrego.

strategia–dobry–hr

KONTAKT

Copyright © 2024 DOBRYHR.EU