O mnie

Tutaj znajdziesz kilka informacji o mnie, w tym obszary w jakich się poruszam oraz referencje.

awatar o mnie

"fas est et ab hoste doceri"

"Godzi się uczyć i od wroga" powiedział kiedyś bardzo mądry człowiek, był nim poeta Owidiusz. A ja nazywam się Jakub Iciaszek. Jestem niezależnym konsultantem, także autorem bloga na tej stronie oraz wszystkiego, co się na niej znajduje. Specjalizuję się w obszarach związanych z HR i marketingiem. Bardzo bliski jest mi świat social mediów. Jestem praktykiem portalu biznesowego Linkedin, na którym w 2018 roku zająłem 7 miejsce w rankingu SeeWidely na najbardziej wpływowy profil. Stało się tak dzięki mojej aktywności na tym portalu i treściom, które tam publikuję. Odkryłem, że copywriting to jest coś, co mnie autentycznie kręci. Wykreowałem misję, która jest jednym z elementów mojej działalności. Jej celem jest propagowanie nowoczesnych i racjonalnych praktyk HR, jak i krytyka tych złych. Oczywiście nie osiągnąłbym tego, gdyby nie duże zaangażowanie i zainteresowanie użytkowników portalu Linkedin. Postawiłem na intensywny social networking wchodząc w niezliczone interakcje z wieloma osobami. Dzięki temu poznałem bardzo ciekawych ludzi, niektórzy z nich zostali moimi przyjaciółmi. Networking to też wymiana specjalistycznej wiedzy, dlatego do niego serdecznie zachęcam. Zapraszam do zwiedzania strony.

Referencje

„Jakub posiada wyjątkowy zbiór kompetencji, który daje mu szerokie spojrzenie na wiele zagadnień. Ma to unikatowe znaczenie przy tworzeniu nowych lub naprawianiu starych procesów. Logiczny styl myślenia połączony z kreatywnością czyni z niego idealnego menadżera lub koordynatora projektów. Jakub świetnie sprawdzi się także jako zewnętrzny konsultant. Obszary jego aktywności to marketing, networking, HR, EB, social media. Master level w oddziaływaniu poprzez content marketing. Polecam jako człowieka i specjalistę.”
Jan Czerniawski – Marketing Manager.

„Jakub to człowiek oddany idei dobrego HR. Bywa surowy w swych opiniach, ale przez to jest szczery i autentyczny. Ceni wysoką jakość rekrutacji, bo wie, że od tego zależy dobro trzech stron, czyli rekrutera, biznesu i kandydata. A to wszystko przekłada się na Employer Branding pracodawcy. Jego żywiołem są także social media i marketing internetowy, w tym czuje się jak ryba w wodzie. Poza tym to nietuzinkowa postać publikująca na polskim Linkedin.”
Piotr Kolmas – CEO & Zarządzanie Strategiczne.

„Dzięki współpracy z Jakubem zyskałem szerszą perspektywę na proces rekrutacyjny do biznesu IT. Jakub świadczył usługi konsultingu przy opracowywaniu skutecznej strategii przekazu w social mediach. Wspólnie mierzyliśmy się z wyzwaniami stojącymi przed pracodawcą: dynamicznie zmieniające się trendy w docelowej grupie zawodowej (młodzi i ambitni kandydaci z kompetencjami, ale i ogromnymi oczekiwaniami finansowymi). Jak do tych właściwych dotrzeć, jak rozmawiać, oraz jak wyróżnić się na tle innych firm, mając świadomość własnych ograniczeń budżetowych (startup). W tym wszystkim pomoc Jakuba uznaję za nieocenioną.”
Michał Kowalik – BDM & Doradca Zarządu.

„Serdecznie polecam Jakuba do wszelkich projektów związanych z HR lub marketingiem, w szczególności związanym z LinkedIn. Jakub jest kompetentną i zawsze mocno zaangażowaną osobą z pasją do wykonywanego zawodu. Zarządzanie zasobami ludzkimi, rynek pracy, socjotechnika to obszary w których Jakub czuje się jak ryba w wodzie. Przez ostatnie miesiące naszej współpracy wykonał poprzez agencję PyAAr kilka ciekawych i niełatwych projektów doradczych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Zapraszam do zapoznania się z jego profilem i rekomenduję współpracę z nim w każdym zakresie jego kompetencji.”
Witold Rosiak – Marketing Manager & Artist.

„Dziękuję Panu Jakubowi za konsulting z zakresu funkcjonowania rynku pracy i obecnych trendów w HR. Pan Jakub dysponuje dużą wiedzą, którą wykorzystuje w niekonwencjonalny i kreatywny sposób. Pokazuje perspektywę omawianego zagadnienia na różnych płaszczyznach, przez co jego poradnictwo jest wielowymiarowe. Jeden z najbardziej kreatywnych HR-owców z jakim miałem przyjemność rozmawiać. Serdecznie polecam współpracę.”
Piotr Synowski – Sales & Project Manager.

Moje wartości

Autentyczność

Prawda zawsze się obroni.
Choć niełatwo jest być prawdziwym.

Myślenie Lateralne

Bo ziemia nie jest płaska.
Poza tym są też morza i oceany.

Determinacja

Wszystko co dobre wymaga wysiłku. Z resztą to, co niedobre również.

Copyright © 2021 DOBRYHR